برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

«سبد مشاع»، امکان سرمایه‌گذاری برای گروهی از افراد

را فراهم می‌کند که به دلیل برخورداری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد، می‌تواند آینده سبدگردانی در کشور را تغییر دهد و به کارایی هرچه بیشتر بازار سرمایه کمک کند.

رئیس هیات مدیره شرکت سبدگردان سهم آشنا با اشاره به «سبد مشاع» به عنوان یک ابزار مالی جدید که به زودی در بازار سرمایه اجرایی می‌شود، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: در گذشته به دلیل مسائل حقوقی و پیچیدگی‌های مجوزها و همین‌طور خدمات عمومی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، امکان سرمایه‌گذاری به صورت یک مجموعه سرمایه‌گذار در یک سبد یا صندوق سرمایه‌گذاری میسر نبود. در حال حاضر، دستورالعمل سبد مشاع در دستورکار قرار گرفته و به زودی شاهد عملیاتی شدن آن هستیم.

شهریار شهمیری ادامه داد: سبد مشاع، امکان سرمایه‌گذاری با سرمایه‌های کوچک میان اعضای یک خانواده، اعضای یک شرکت یا گروه‌های دیگر را فراهم می‌کند تا بتواند با کنار هم قرار دادن این سرمایه‌ها، توانایی استفاده از سرمایه‌های بزرگ را رقم بزند و به حرکت بزرگتری تبدیل شود.

وی خرید و فروش سهام بر اساس روش‌های بنیادی و تکنیکی در سبد مشاع را از مزایای این سبد برشمرد و افزود: مدیریت سبد بر پایه اصول مدیریت سرمایه‌گذاری و متنوع‌سازی، کاهش ریسک سرمایه‌گذاران و کاهش هزینه‌های تحلیل و کارشناسی به دلیل تقسیم آن میان سرمایه‌گذاران از دیگر مزایای سبد مشاع است.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.