برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

میدان های شهرهای مختلف، مکان هایی هستند که عناصر شهری در آنها به کار می روند تا به زیبایی شهرها و کیفت زندگی در آنها اضافه کنند. هر میدان شهری می تواند

 

میدان های شهرهای مختلف، مکان هایی هستند که عناصر شهری در آنها به کار می روند تا به زیبایی شهرها و کیفت زندگی در آنها اضافه کنند. هر میدان شهری می تواند محل مناسبی برای تجمع مردم و تفریح کردن در آن باشد. در کشورهای زیادی، میدان های مهم معمولاً دارای یک اثر معماری  بسیار زیبا هستند که نماد شهر یا آن کشور هم به حساب می آید. از جمله برج آزادی تهران که در میدان آزادی، به عنوان نماد شهر تهران شناخته می شود. این نمادهای شهری معمولاً یک اثر معماری زیبا هم به حساب می آیند. کارکرد میدان ها در همه جای دنیا تقریباً یکسان است. یا محلی برای تجمع مردم هستند که یک اثر معماری در خور در مرکز آن قرار دارد. با گذشت زمان، بزرگ ترین میدان های دنیا و یا میدان های قدیمی به همان شکل سابق باقی مانده اند و به نظر می رسد که ساخت میدان شهری جدید، صرفاً به خاطر سهولت در امور و مرور و البته محلی برای دور زدن وسایل نقلیه استفاده می شود و کمتر دیده می شود که یک اثر معماری مهم در یک میدان بزرگ قرار بگیرد. میدان شهر معمولاً به شکل چهار گوش یا دایره هستند و در بیشتر آنها، مجسمه، فواره، حوض به علاوه یک اثر یادبود با معماری خاص در آن دیده می شود. بعضی از این زیباترین میدان های دنیا، آثار معماری مربوط به دوره نئوکلاسیک و قرن های گذشته را در خود دارند. معمولاً خیابان هایی برای رسیدن به میدان در چهار طرف آن قرار دارند و محل تحرک اجتماعی شهری نیز به حساب می آیند. چند تا از دیدنی ترین میدان های جهان را در زیر به شما معرفی می کنیم که هنوز نماد شهر و زیبایی هستند.
زیباترین میدان های جهان

میدان بزرگ، بروکسل

بروکسل، پایتخت بلژیک را شاید نتوان زیباترین شهر یا پایتخت اروپا به شمار آورد، اما مسلماً زیباترین میدان های دنیا، میدان بزرگ بروکسل است. با ورود به این میدان، حس فانتزی آن را درک می کنید و احساس پا گذاشتن درون یک قصه شاه و پریان را پیدا خواهید کرد. این میدان شهری، جزو میراث جهانی است و معماری های به کار رفته در آن، به قرن پانزدهم تا نوزدهم میلادی برمی گردد.

میدان بزرگ شهر پراگ نماد شهر

میدان سنت مارک، ونیز

یکی از بزرگ ترین میدان های دنیا در ونیز قرار دارد. قدیمی ترین و زیباترین کافه های اروپا در اطراف این میدان که جزو بزرگ ترین میدان های دنیا هست، قرار دارند و قدیمی ترین کافه اروپا به نام «کافه فلوریان» را این جا می توانید پیدا کنید. منظره میدان سنت مارک یکی از خاطره انگیز ترین میدان های اروپا است که ساختمان های زیبا و قدیمی آن را احاطه کرده اند. یادبود سنت مارک باسیلیکا نیز در این میدان قرار دارد.
میدان سنت مارک ونیز نماد شهر

میدان شهر قدیمی، پراگ

میدان شهر قدیمی پراگ، پایتخت جمهوری چک، یکی از شلوغ ترین مکان های این شهر و جزو زیباترین میدان های دنیا نیز است. زیبایی ها و قدمت در این شهر به خوبی از گذشته به یادگار مانده است و بزرگترین میدان شهری آن هم مانند نماد شهر پراگ، همچنان مانند نگین روی انگشتر می درخشد. روبروی این میدان قدیمی، چندین کلیسا وجود دارد و ساختمان های زیبایی دورتادور آن را گرفته اند.

 میدان شهر قدیمی پراگ نماد شهری

میدان قرمز، مسکو

کرملین و سنت باسیل، دو تا از مهم ترین نماد شهری های مسکو، در میدان قرمز قرار دارند که روزگاری بازار به حساب می آمدند. نورپردازی شبانه این میدان، زیبایی خاصی دارد و توصیه می کنیم شب ها را برای دیدن این مکان که یکی از دیدنی ترین میدان های جهان و این میدان قرمز را انتخاب کنید.
میدان قرمز، مسکو نماد شهر

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.