برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در میان دره ای سرسبز در استان البرز که همگی ما آن را با نام کرج می شناسیم، شهرستان طالقان قرار گرفته است. از روستای گردنه عسلک و گراب گرفته که در شرق طالقان

 

در میان دره ای سرسبز در استان البرز که همگی ما آن را با نام کرج می شناسیم، شهرستان طالقان قرار گرفته است. از روستای گردنه عسلک و گراب گرفته که در شرق طالقان واقع شده و به جاده چالوس راه دارد تا روستای گردنه انگه و پرگه که در غرب این شهرستان قرار دارند، همگی دارای مناظری بکر و دیدنی و جاذبه های تاریخی و باشکوه هستند. ما امروز تصمیم گرفتیم تا آنجا که در حوصله این مطلب می گنجد، به معرفی زیباترین روستاهای طالقان بپردازیم. شهرستان طالقان در شمال غرب استان البرز واقع شده و بهترین روستاهای طالقان در دامنه رشته کوه البرز و یا در کرانه رود شاهرود قرار گرفته اند. تعداد روستاهای اطراف طالقان به 80 روستا می رسد..

 

شهرستان طالقان

آشنایی با بهترین روستاهای طالقان

روستای میناوند

کمی بالاتر از قلعه تاریخی ارژنگ در شهرستان طالقان، روستای میناوند واقع شده است. روستایی که کاملاً کوهستانی بوده و و دارای آب و هوایی کوهستانی و مناظر طبیعی بکر و زیبایی است. این روستا که یکی از زیباترین روستاهای طالقان به حساب می آید، مردمانی خونگرم و مهربان دارد. مردم روستای میناوند به زبان ترکی صحبت می کنند. همانطور که می دانید مهرداد میناوند، فوتبالیست مطرح کشور ما سرزمین مادریش روستای میناوند است.

روستای میناوند

روستای گلیرد

یکی از زیباترین روستاهای طالقان، روستای گلیرد است. روستایی که دارای مناظری زیبا و طبیعی و همچنین خانه های کاهگلی با ارسی هایی ساخته شده از چوب درخت توت و گردو هست. از دیدنی ها و جاذبه های تاریخی این روستا می توان به حمام تاریخی روستا اشاره کرد. مهمترین بنای تاریخی و توریستی این روستا را می توان خانه آیت الله طالقانی دانست که قدمتی بیش از 100 سال دارد. این خانه قدیمی امروزه به صورت موزه ای درآمده که در آن انواع لوازم شخصی آیت الله طالقانی در معرض دید عموم قرار گرفته اند. گردشگران زیادی برای بازدید از این خانه به روستای گلیرد مسافرت می کنند.

روستای گلیرد

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.