برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در این مقاله قصد داریم یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا که غاری مملو از مومیایی است را معرفی کنیم با لحظه آخر همراه شوید تا اطلاعاتی در رابطه با این غار در اختیارتان قرار دهیم........

در این مقاله قصد داریم یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا که غاری مملو از مومیایی است را معرفی کنیم با لحظه آخر همراه شوید تا اطلاعاتی در رابطه با این غار در اختیارتان قرار دهیم.

این غار در کوهی دور دست در شهر کابایان کشور فیلیپین واقع شده است و در گذشته اهالی قبیله ایبالوی از این غار به عنوان گورستان استفاده می کردند و یکی از سنت های مردم این قبیله مومیایی کردن اجساد مردگان خود بوده است. وجود هزاران مومیایی در این مکان غاری مملو از مومیایی را پدید آورده است و بازدید از این غار می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. تمام اجساد موجود در این غار ها به روش دودی مومیایی شده اند. روش مومیایی دودی این گونه بوده است که وقتی زمان مرگ کسی نزدیک می شد با دادن نوشیدنی های شور و پر نمک به فرد باعث می شدند تا آب بدن آن شخص خشک شود به این ترتیب فرآیند مومیایی کردن را قبل از مرگ آغاز می کردند پس از مرگ آن ها، ماده ای متشکل از برخی از گیاهان و نمک را به اجساد زده و سپس مدت طولانی آن ها را زیر آتش قرار می داند تا کاملاٌ خشک شود. غار مملو از مومیایی یکی از جذاب ترین و ترسناک ترین جاذبه های کشور فیلیپین می باشد و اغلب گردشگران تور فیلیپین از این غار بازدید می کردند اما متاسفانه از سال 2016 به بعد هیچ کس اجازه بازدید از این غار را ندارد چرا که برخی از مومیایی ها به علت قرار گرفتن در معرض هوا و تابش نور دچار فرسایش شدند. تعداد کمی از مومیایی های غار کابایان از اهمیت و جایگاه ویژه ای نزد بومیان برخوردار هستند یکی از آن ها آپو آنو نام دارد و از لباس های آن می توان دریافت که یکی از بزرگان و روسای قبیله ایبالوی بوده است مومیایی آپو آنو در اوایل قرن 19 ام ربوده شد و بومیان عقیده داشتند اگر این مومیایی به غار باز نگردد بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و غیره بر آن ها نازل می شود و به همین دلیل با تلاش های بسیار دزد مومیایی را پیدا کرده و آپو آنو را به غاری مملو از مومیایی بازگرداندند.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.