برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با خطرناک ترین مسیر های صخره ای جهان ‏در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم اگر شما نیز از علاقمندان به هیجان هستید ‏در ادامه با ما همراه باشید تا خطرناک ترین ......

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با خطرناک ترین مسیر های صخره ای جهان ‏در اختیار کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم اگر شما نیز از علاقمندان به هیجان هستید ‏در ادامه با ما همراه باشید تا خطرناک ترین مسیر های صخره ای جهان را بهتر بشناسید.

‏ El Caminito Del Rey‏ مالاگا (اسپانیا): 
ال کامنیوتو دل ری یا گذرگاه شاه یکی از خطرناک ترین مسیر های صخره ای دنیا می ‏باشد که در کشور اسپانیا قرار دارد. خوب است بدانید عرض این مسیر تنها یک متر است ‏که در برخی نقاط به کمتر از 50 سانتی متر نیز می رسد همچنین ارتفاع گذرگاه شاه ‏حدود 100 متر بالای سطح زمین می باشد. لازم به ذکر است این مسیر خطرناک که در ‏جوار دیوار های سنگی ال چورو و الور قرار دارد، به علت مرگ دو گردشگر آمریکایی سال ‏ها به روی گردشگران بسته بود و اخیراً دوباره باز گشایی شده است و مردم می توانند از ‏این گذرگاه عبور کرده و اوج هیجان را در آن تجربه کنند. ‏
 
مسیر نیوپورت جزیره ‏Rhode‏ (ایالات متحده آمریکا): 
از دیگر مسیر های خطرناک جهان می توان به مسیر نیوپورت اشاره کرد که در ارتفاع 21 ‏متری از سطح زمین واقع شده است و عرض آن بسیار کم می باشد در این مسیر علاوه ‏بر خطر سقوط از ارتفاع، خطر گزیدگی توسط گیاهان سمی آمریکایی نیز وجود دارد. ‏بازدید کنندگان این مسیر می توانند اوج هیجان را در آن تجربه کنند. 
 
کوه تیامین ژانجیاجیه (چین): 
سومین مسیر خطرناک جهان در کشور چین واقع شده است و دست ساز بشر می باشد.  
کشور چین در جهت توسعه صنعت گردشگری در اطراف کوه تیامین مسیری بسیار ‏ترسناک که دروازه بهشت نام دارد را در ارتفاع 1200 متری از سطح زمین ساخته است تا ‏گردشگرانی که با تور چین سفر می کنند و عاشق هیجان هستند در آن خاطرات مهیجی ‏را رقم بزنند. لازم به ذکر است این مسیر حدود 90 سانتی متر عرض دارد و کف آن ‏شیشه ای می باشد که همین امر به ترسناک بودن مسیر کوه تیامین افزوده است. 
اگر قصد سفر با تور چین را دارید بازدید از این مسیر را فراموش نکنید خوب است بدانید ‏برای رسیدن به مرتفع ترین بخش این پل باید از حدود 999 پله صعود کنید. 
پلکان مرگ (پرو): 
پلکان مرگ در آمریکای جنوبی و در جمهوری پرو واقع شده است و همواره از آن به ‏عنوان یکی از پر خطر ترین مسیر های صخره ای جهان یاد می شود. این پلکان از معروف ‏ترین آثار به جا مانده از اینکاهای ماچوپیچو و راه رسیدن به قلعه اینکاها می باشد که ‏در ارتفاع 2400 متری واقع شده است. 
عبور از این پلکان بسیار دشوار و خطرناک است و کوچکترین لغزش می تواند منجر به ‏سقوط و مرگ گردشگران شود.‏
گذرگاه هوآشان (چین): 
یکی دیگر از خطرناک ترین گذرگاه های دنیا نیز در کشور چین واقع شده است. این ‏گذرگاه خطرناک در کوه های هوآیین قرار دارد و بسیار زیبا می باشد به طوری که در ‏میان گردشگران تور چین به کوه بهشتی معروف می باشد. 
در کوه های هوآیین حدود 5 قله وجود دارد که تنها راه رسیدن به آن ها این گذرگاه ‏صخره ای می باشد که مسیری بسیار باریک با شیب بسیار زیاد است. 
لازم به ذکر است که افراد زیادی (حدود 100 نفر در سال) جان خود را در این گذرگاه از ‏دست می دهند و سطح ایمنی گذرگاه با وجود عرض 35 سانتی متری، تخته های ‏پوسیده و زنجیر های زنگ زده بسیار پایین است بنابراین اگر قصد سفر با تور چین و ‏عبور از این گذرگاه را دارید مواظب خود باشید. 
پلکان هایکو (هاوایی): 
این پلکان که در جزیره اوهایو هاوایی واقع شده است در گذشته بخشی از سیستم ‏ارتباطی ارتش بوده که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری هاوایی تبدیل شده که هر ‏ساله افراد زیادی از سر تا سر جهان برای بازدید از آن به جزیره هاوایی سفر می کنند. 
این پلکان در سال 1943 به منظور نصب آنتن های هوایی ساخته شده است و در ‏مجموع دارای 3923 پله می باشد و ارتفاع بلندترین نقطه این پلکان خطرناک از سطح ‏زمین حدود 800 متر می باشد.  
البته لازم به ذکر است که استفاده از این پلکان به خاطر ارتفاع بسیار زیاد و همچنین پله ‏های فرسوده ممنوع می باشد اما بسیاری از افراد بدون توجه به هشدار های ایمنی و ‏علامت های نصب شده اقدام به بالا رفتن از پلکان هایکو می کنند. خوب است بدانید ‏که تا سال 2012 حدود 8 نفر جان خود را هنگام صعود از پلکان از دست داده اند.  
گذرگاه فرشتگان (آمریکا): 
برای رسیدن به قله فرشتگان یا معبد آئولوس که در آمریکا و در پارک یوتا قرار دارد باید ‏مسیری صخره ای و بسیار باریک را طی کرد که این مسیر به گذرگاه فرشتگان معروف ‏شده است.  
گذرگاه فرشتگان یکی از خطرناک ترین مسیر های صخره ای جهان می باشد حدود 5 ‏کیلومتر طول دارد که از داخل پارک و منطقه گروتو آغاز می شود و ارتفاع بالاترین نقطه ‏آن حدود 1750 متر از سطح زمین است. 
عبور از این مسیر به قدری دشوار و خطرناک است که برخی معتقد اند که تنها فرشتگان ‏قادر به عبور از آن می باشند. لازم به ذکر است که 800 متر پایانی مسیر فوق العاده ‏باریک با صخره های نوک تیز و لغزنده می باشد و هیچگونه تجهیزات ایمنی برای ‏جلوگیری از سقوط کوهنوردان نیز در این مسیر وجود ندارد. 

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.