برای اینکه بتوانید مطالب ویژه را بخوانید ابتدا باید ثبت نام کنید و سپس عضو ویژه شوید.

برای ثبت نام بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

شهر های در این دنیای بی پایان وجود دارند که به آن ها لقب شهر های گمشده در تاریخ جهان را می دهند.این شهر ها سالیان دراز به حال خود رها شده اند و بعضی از آن ها به قدری کمرنگ هستند مانند آتلانتیس 

شهر های در این دنیای بی پایان وجود دارند که به آن ها لقب شهر های گمشده در تاریخ جهان را می دهند.این شهر ها سالیان دراز به حال خود رها شده اند و بعضی از آن ها به قدری کمرنگ هستند مانند آتلانتیس که حتی کف شده و فقط در ادبیات باقی مانده است.در این قسمت از لحظه آخر کاربران عزیز را با گوشه ای از شهر های گمشده در تاریخ جهان آشنا خواهیم کرد.

 
 
پرسپولیس (تخت جمشید ایران)
پایگاه گردشگری به نام Touristlink با وجود داشتن بیش از 70 هزار کاربر محلی را برای به اشتراک گذاشتن تجربه های جدید سفر و همچنین مقاصد مرموز در دنیا ساخته که در قسمتی به شهر های گمشده در تاریخ جهان پرداخته و با الویت بخشیدن به پرسپولیس که پایتخت تشریفاتی پادشاه ایران بوده بازدید از آن را به دنبال کنندگان خود پیشنهاد کرده است.
پرسپولیس که به معنای کلمه شهر پارسی و در عنوان به نام تخت جمشید شناخته شده است در فاصله سال های 515 تا 330 پیش از میلاد پایتخت پادشاهان هخامنشی بوده و هنوز هم پا برجاست و در 60 کیلومتری شمال شرق شیراز واقع گردیده است.
 
 
بابل (عراق)
این شهر افسانه ای در بین النهرین باستان در میان دشت حاصل خیر و رودخانه های دجله و فرات ساخته شده است.این شهر افسانه ای که یکی از شهر های گمشد در جهان محسوب می گردد حدود دو هزار سال قبل از میلاد بنا گردیده که تا کنون راز افسانه های باغ های معلقش هنوز سر بسته مانده است.
 
 
پترا (اردن)
باور های محلی زیادی بر این اساس که شهر پترا را جن ها در میان کوه های عظیم الجثه در فاصله 262 کیلومتری جنوب شهر امان ، پایتخت اردن ساخته اند.
پترا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و نماد این کشور به شمار می رود که برای گردشگران شهری و اسرار آمیز به نظر می رسد.

شما اجازه ارسال نظر در این بخش را ندارید. ابتدا می بایست ثبت نام کنید.